TR

EN

ULUSAL KALIPÇILIK ZİRVESİ SEKTÖRÜ BULUŞTURACAK

ULUSAL KALIPÇILIK ZİRVESİ SEKTÖRÜ BULUŞTURACAK

UKUB tarafından her yıl düzenlenen Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’nin 5.’sinin hazırlıklarında son aşamaya gelindi. Sektörü buluşturacak zirvede çok önemli konuklar kürsüye çıkacaklar.

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) tarafından bu yıl 5. kez düzenlenecek olan Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’nin hazırlıklarında son aşamaya gelindi. Kalıpçılık sektöründeki gelişmelerin masaya yatırılacağı zirve, 1 Ekim 2015 tarihinde Kocaeli Workinn Otel’de gerçekleştirilecek.

UKUB Başkanı Şamil Özoğul, zirvede kalıpçılık sektöründeki gelişmelerin, sorunların ve çözümlerinin ana ve yan sanayi temsilcilerine aktarılacağını ve sektörün en yetkin kişilerinin bir araya geleceğini söyledi. Özoğul otomotiv ve beyaz eşya ana sanayinin satın alma heyetlerinin ve yurtdışından sektör temsilcilerinin de davet edileceği zirvede önemli konukların konuşma yapacağını da belirtti. Özoğul, zirvede katılımcılara hitap edecek isimleri de şöyle sıraladı:

“Ford Otosan, Otokar, Türk Traktör ve TÜPRAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Durak. Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Başkanı Mehmet Dudaroğlu. Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) Başkanı Hakan Aydoğdu. TOFAŞ Yan Sanayi Geliştirme ve Kalite Müdürlüğü Kalıp Teçhizat Yöneticisi Can Okatan. Arçelik Satınalma Grup Müdürü Özgen Turasi. Toyotetsu Kıdemli Müdürü Gürsel Uzunoğlu. Sabancı Üniversitesi’nden Prof. Dr. Erhan Budak. UKUB Yönetim Kurulu Üyesi ve B Plas Ürün ve Kalıp Geliştirme Müdürü Cüneyt Özumar. YCM Yönetim Kurulu Başkanı Richard Chen. Messe Stuttgart Proje Müdürü Christoph Schoellhammer.”

SES 3000 ve YCM Firmaları UKUB’un Ve Zirve’nin Ana Sponsoru Oldular

Öte yandan Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’nin ve UKUB’un 2 yıllık ana sponsorları da belli oldu. Kalıp sektörünün önünün açılması için çok sayıda projeyi hayata geçirdiklerini vurgulayan Şamil Özoğul, başarılı projelere imza atmalarında sponsorların da çok büyük payı olduğunu belirtti. Şubat ayından itibaren yapılan sponsorluk duyuruları sonucunda 2 yıl süreyle hem UKUB’un hem de Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’nin ana sponsorluğu SES 3000 ve YCM firmalarına tahsis edildiğini belirten Başkan Özoğul, “SES 3000 ve YCM firma yetkililerine UKUB’a ve sektörümüze olan katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Ana sponsorumuzun da desteği ile Birliğimizin başarıları artarak devam edecek” dedi.