TR

EN

UKUB MAKTEK FUARI’NDA ÇALIŞMALARINI SERGİLEDİ

UKUB MAKTEK FUARI’NDA ÇALIŞMALARINI SERGİLEDİ

Takım Tezgâhları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) ilk kez yaptıkları işbirliği ile makine sektörünün Avrasya’daki en büyük buluşması olan MAKTEK Avrasya 2016 Fuarı, 11-16 Ekim tarihlerinde Büyükçekmece’deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Fuara katılan Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) sektör temsilcilerine faaliyetleriyle ilgili bilgi aktardı.  UKUB Yönetim Kurulu Üyeleri, fuara katılan üyelerini de ziyaret ettiler.

UKUB Başkanı Şamil Özoğul, makine sanayisi ile imalat sanayisinin temel üretim aracı olan takım tezgâhlarının en önemli üreticilerinin, MAKTEK Avrasya 2016 Fuarı’nda bir araya geldiğini söyledi.

Fuara, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Fransa, İspanya, Çin, İngiltere ve Tayvan’dan çok sayıda firmanın katıldığını belirten Özoğul, “Fuarda takım tezgâhları, metal – sac işleme makineleri, tutucular – kesici takımlar, kalite kontrol – ölçüm sistemleri, CAD/CAM, PLM yazılımları ve üretim teknolojileri alanlarında faaliyet gösteren katılımcılar yer aldılar. Fuar süresince, ülkemizdeki kalıp sektörü açısından çok önemli kazanımlar elde ettik” dedi.

Fuarda UKUB olarak info standı açtıklarını da vurgulayan Şamil Özoğul, “Ziyaretçi ve katılımcılara Birlik faaliyetlerimiz, UKUB Teknoloji ve Ar-Ge Merkezi içerisinde sunduğumuz tersine mühendislik hizmetimiz, analiz, simülasyon ve optimizasyon hizmetimiz, Yalova’da kurulum çalışmaları devam eden Kalıp İmalatı İhtisas OSB, Kalıp Avrasya ve yurtdışı fuar çalışmalarımız ile ilgili bilgilendirmeler yaptık. Fuar katılımcıları projelerimize büyük ilgi gösterdiler.’’