TR

EN

UKUB, KALIP YARIŞMASI BİRİNCİLERİNİ ALMANYA’YA FUARA GÖTÜRDÜ

UKUB, KALIP YARIŞMASI BİRİNCİLERİNİ ALMANYA’YA FUARA GÖTÜRDÜ

UKUB’un düzenlediği Meslek Liseleri Arası 2. Ulusal Kalıp Yarışması’nda birinci olan grupta yer alan öğrenciler ve öğretmenler, yarışma birincilik ödüllerinden biri olan, Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenen Euromold 2014 Fuarı’na götürüldüler. Fuarda dünya devi kalıp firmalarının stantlarını gezen öğrenciler, önemli deneyimler elde ettiler.

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) tarafından 2013-2014 eğitim öğretim yılında düzenlenen Meslek Liseleri Arası 2. Ulusal Kalıp Yarışması’nda birinci olan Coşkunöz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ve Avcılar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri dünyanın en önemli kalıp fuarlarından biri olan Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenen Euromold 2014 Fuarı’na götürüldü. 25-28 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen Euromold Fuarı’na yarışma Ana Sponsoru Schmolz+Bickenbach’ın desteğiyle katılan öğrenciler, ziyaretin çok yararlı olduğunu belirttiler.

ÖĞRENCİLERİN UFUKLARI AÇILDI

Fuar gezisi hakkında bilgi veren UKUB Başkanı Şamil Özoğul, mesleki eğitimin önemine dikkat çekmek ve ülke sanayisinin en önemli ihtiyacı olan teknik ara personel yetiştirilmesini özendirmek amacıyla ülke çapında kalıp yarışması düzenlediklerini belirtti. Dereceye giren okullara bilgisayar laboratuvarı kurduklarını ve lisanslı CAD-CAM yazılımı hediye ettiklerini, bilgisayar laboratuvarlarının haricinde, öğrenci ve öğretmenleri teşvik etmek amacıyla, dereceye giren tüm öğrenci ve öğretmenlere de ödüller verdiklerini belirten Başkan Özoğul, “Bu yılki ödüller arasında dünyanın en önemli kalıp fuarlarından biri olan Euromold 2014 Fuar ziyareti de vardı. Yarışmamızın Ana Sponsoru Schmolz+Bickenbach firmasının desteğiyle plastik enjeksiyon kategorisi birincisi Coşkunöz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile sac metal kategorisi birincisi Avcılar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrenci ve öğretmenleri fuara götürüldü” dedi.