TR

EN

UKUB 22. OLAĞAN MALİ GENEL KURUL TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

UKUB 22. OLAĞAN MALİ GENEL KURUL TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği’nin (UKUB) 22. Olağan Mali Genel Kurulu NOSAB Yönetim Binası’nda, 30.03.2024 tarihinde gerçekleşti. Yapılan genel kurulda, Başkan Şahan EÇİN, kalıpçılık sektörüyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. UKUB, kalıpçılık mesleğinin bilinirliğini ve tanınırlığını arttırmak adına devlet erkanında, yurtiçi ve yurtdışı tüm mecralarda basılı yayınlar dışında, sosyal ve dijital medya da tanıtım çalışmaları yaptıklarını belirtti. Şahan EÇİN, sektörün yaşadığı en önemli sorunların başında nitelikli teknik eleman sıkıntısı olduğuna dikkat çekti. Meslek liseleri ve üniversiteler seviyesinde de seminer ve videolarla, gençlere mesleği tanıtarak özendirilmesi hedefleniyor.

Şahan EÇİN, kalıpçılık sektöründeki gelişmeleri ana ve yan sanayi temsilcileriyle paylaşmak için her yıl Ulusal Kalıpçılık Zirvesi düzenlediklerini, 13.’sü için çalışmalara başladıklarını ve 10 Ekim tarihinde yapacaklarını belirtti. 

Başkan Şahan EÇİN UKUB…Türkiye’nin Kalıphanesi sloganımız ile yola çıktığımız, birleştirici güç özelliğimiz ile tüm sektör mensubu paydaşlarımızla birlikte yerli ve milli hedefler doğrultusunda önemli çalışmalar içerisinde olacaklarını belirtti.

UKUB’un yeni dönemde gerçekleştirdiği faaliyetler ve projeler ile ilgili bilgilendirmeleri tamamlayan Başkan Şahan EÇİN Genel Kurulun sektöre ve Birliğe hayırlı olmasını diledi ve  katılım sağlayan ve destek veren tüm üyelere teşekkür ederek sözlerini bitirdi.