TR

EN

UKUB, 2024 ISTMA DÜNYA TOPLANTISI’NI İSTANBUL’DA DÜZENLEDİ

UKUB, 2024 ISTMA DÜNYA TOPLANTISI’NI İSTANBUL’DA DÜZENLEDİ

Global Kalıpçılık sektöründeki gelişmeler, fırsatlar, öncelikler, sorunlar ve çözümler 17 Nisan 2024 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Gümüşsuyu Kampüsü Makina Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan “2024 ISTMA Dünya Toplantısı ve Genel Kurulunda” mercek altına alındı. Sektörümüzün birleştirici gücü UKUB’un ev sahipliği yaptığı, global firma temsilcilerinin de konuk konuşmacı olarak katıldığı bu organizasyonda Türkiye pazarı ön plana çıkarıldı.

Dünya Kalıpçılar Birliği’nin 4 farklı kıtadan ülke temsilcilerinin, ana sanayi temsilcilerinin ve UKUB üyelerinin katıldığı konferans Başkan Sn. Şahan EÇİN’in açılış konuşmasıyla başladı. Türkiye ve kalıp sektörü hakkındaki bilgileri paylaşan EÇİN, Türk kalıp sektörünün büyüklüğü, dış ticaret verileri Türkiye’nin coğrafik konumunun avantajları gibi konularda katılımcılara detaylar verdi. Şahan EÇİN, konuşmacılara ve organizasyon sponsorları Toolox, Asil Çelik, Güvenal ve Meusburger firmalarına, sektörümüze ve birliğimize verdikleri destekten dolayı teşekkürlerini sunarak konuşmasını tamamladı.

Şahan EÇİN’in ardından İTÜ Makine Fakültesi Dekanı Sn. İlker Murat KOÇ, Temsa Satınalma Direktörü / TUSMOD Otobüs Üretim Başkanı Sn. Akın ERGÜR, Ford Otosan Yeni Araç Programları Satınalma Lideri Sn. Kadri SÖZER ve BSH Türkiye Satın Alma Müdürü Sn. Yahya MUMCU konuşmalarını gerçekleştirdi.

Toplantı sonrası misafirlerle birlikte İstanbul boğazı turu ve yemek organizasyonu gerçekleşti.