TR

EN

UKUB 18. OLAĞAN MALİ GENEL KURUL TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

UKUB 18. OLAĞAN MALİ GENEL KURUL TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği’nin (UKUB) 18. olağan mali genel kurulunda Şamil Özoğul güven tazeledi. UKUB’un Allaaddin Bey Mah. Pazar Cad. Sera Plaza’daki merkezinde 19.04.2019 tarihinde yapılan genel kurulda, Başkan Şamil Özoğul, kalıpçılık sektörüyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. UKUB, bu yıl kalıpçılık mesleğinin bilinirliğini ve tanınırlığını arttırmak adına devlet erkanında, yurtiçi ve yurtdışı tüm mecralarda basılı yayınlar dışında, sosyal ve dijital medya da tanıtım çalışmaları yapacaklarını belirtti. En önemli projelerinden biri olan Kalıp İhtisas OSB’nin (Kalıpçılar Vadisi) Yalova’da faaliyete geçirilmesi yönünde önemli aşamalar kat edildiğini belirten Şamil Özoğul, sektörün yaşadığı en önemli sorunların başında nitelikli teknik eleman sıkıntısı olduğuna dikkat çekti. “Meslek liseleri ve üniversiteler seviyesinde de seminer ve videolarla, gençlere mesleği tanıtarak özendirilmesi hedefleniyor” diyen Özoğul, bu nedenle UKUB’un projelerinin odağında eğitimin yer aldığını belirterek, “Sektörümüzün nitelikli eleman sorununa çözüm bulmak amacıyla çalışmalarımız artarak devam edecek. Kalıpçılar Vadisi’nde de Kalıpçılık Meslek Lisesi yapacağız” dedi.

Şamil Özoğul, kalıpçılık sektöründeki gelişmeleri ana ve yan sanayi temsilcileriyle paylaşmak için her yıl Ulusal Kalıpçılık Zirvesi düzenlediklerini ve 9.’su için çalışmalara başladıklarını belirtti. 2018 yılında düzenlenen çalıştaylar sonucunda oluşturulan çalışma grupları ile 2019 yılında da çalıştaylara devam edileceğini iletti.

Şamil Özoğul, yeni dönemde yönetime aday olmayacaklarını belirterek, yeni oluşturulacak listeye destek vererek Kalıpçılar Vadisi projelerini tamamlamaya odaklanacaklarını belirtti. Özoğul, “Bize olan güven ve desteğiniz için teşekkür ederim. Geriye baktığımızda sektörümüz için çok önemli işler yapıldığını görüyoruz. Bunları birlikte başardık. Devam eden Kalıpçılar Vadisi Projemiz dışında tüm vaatlerimizi tamamladık. Kooperatif Yönetim Kurulu olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz ve Kalıpçılar Vadisi projemizi tamamlamaya odaklanacağız. Bu dönemin sonunda yeniden göreve talip olmayı düşünmüyoruz. Maksadımız görevi genç arkadaşlarımıza bırakarak UKUB’un çalışmalarına devam etmesidir. ” dedi.