İLETİŞİM

FİRMA SEKTÖRLERİ

DALGIÇ KALIP METAL VE PLASTİK SAN. TİC. A. Ş.

HAKKINDA;

Dalgıç Kalıp A.Ş kurulduğu 1988 yılından bu yana Türkiye ve dünya piyasasına metal ve plastik kalıp imalatı ile metal ve plastik ürün imalatı yapan köklü bir kuruluştur. Grubumuz 5 farklı fabrikasında ürettiği kalıpları, parçaları, montajlı ürün gruplarını ve tescilli markalarının üretimlerini Avrupa’ya ihraç etmekte ve Türk Otomotiv Sektörüne parça ve kalıp tedariği sağlamaktadır.

Tuzla K.O.S.B’da bulunan CNC/EDM tezgah kapasitesi anlamında kuvvetli, CMM ölçüm hattı ve proje yönetim departmanını bünyesinde barındıran Kalıp Fabrikası’nda 100% oranında otomotiv sektörüne progresif saç kalıbı ve plastik kalıp üretimi yapmaktadır.

Tuzla İAYOSB’de bulunan Metal İşleme ve Seri Üretim Fabrikası’nda %70 Otomotiv %30 Beyaz Eşya sektörü olmak üzere, metal parça, saç şekillendirme, tampon baskı uygulamaları, montajlama ve kaynak yetkinlikleri ile 35Ton’dan 300Ton’a kadar bulunan H tipi ve Laminasyon preslerinde TS 16949 standartlarına uygun üretim yapmaktadır. Özellikle Türkiye’de üretimi olmayan saçların ithalatını da yaparak özel alaşımlı malzemeler ile üretimler gerçekleştirmektedir.

Zonguldak Çaycuma OSB’de bulunan Plastik Enjeksiyon Fabrikası’nda Elektrik & Elektronik sanayisine plastik parça üretimleri gerçekleştirmektedir.

Ümraniye İMES’de konumlanan talaşlı imalat tesisi EDM/CNC makina parkuru açısından Türkiye’nin en büyük tesislerinden birine sahip olan işletmemizde de hem kalıp sektörüne hem de havacılık ve savunma sanayisine parça tedariği gerçekleştirilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra grup bünyesinden fiziksel olarak ayrılarak Bursa KAYAPA OSB’de kurulan ve 100% oranında otomotiv sektörüne plastik parça, metal montajı ve detaylı ürün montajları gerçekleştirmek üzere DLG PLAST OTOMOTİV şirketi’miz faaliyetlerine başlamıştır.

Şirketlerimiz bünyesinde 250 kişilik istihdam sağlıyor ve Türk Otomotivi için üretimlerimize devam ediyoruz. Almanya başta olmak üzere İspanya, İsviçre, Brezilya, Meksika, Slovenya gibi birçok ülkeye kalıp ve parça ihracatı yapan grubumuz kalitesi ile dünya çapında kabul görmüştür.

Dalgıç Kalıp A.Ş ailesi olarak gelişen Türkiye’de üretim kalitesinden ödün vermeden, tedarikçisi olduğu kurumlar için “Kaliteli ürünler, Güvenilir Hizmet” anlayışı ile sektörüne ve ülkesine değer katan şirketimiz, müşteri memnuniyeti ile birlikte büyümeye devam edecektir ve en önemlisi de kurucumuzun öğüdü olarak ilke edindiğimiz “Çalışan memnuniyetinin önemi” tüm operasyonlarımızda uygulanmaya devam edecektir.