İLETİŞİM

FİRMA SEKTÖRLERİ

BİLGİNOĞLU ENDÜSTRİ MALZEMELERİ SAN. VE TİC. A.Ş..

HAKKINDA;

Yüksek kaliteli endüstriyel ekipmanlarla Türk Sanayisi’ni buluşturmak amacıyla 1973 yılında İzmir’de Yüksek Makine Mühendisi Ercan Bilginoğulları tarafından kuruldu.

Yarattığı üstün hizmet kalitesiyle, yüksek kaliteli endüstriyel ekipmanlar ile Türk sanayisi arasında köprü kuran Bilginoğlu Endüstri, yenilikçi uygulamaları ve uluslararası arenada geçerli olan anlaşmalarıyla bugün sektörün öncü kuruluşlarından biridir. 2018 yılında 45 yılını dolduran, Türk Sanayisi’nin neredeyse yarım asrına hizmet veren Bilginoğlu Endüstri, global markalarla imzaladığı distribütörlük ve ortaklık anlaşmalarıyla hizmet alanını da geliştirdi.

1989 yılında Mitutoyo GmbH ile distribütörlük anlaşması imzalayan Bilginoğlu Endüstri, 1995 yılında da Kyocera GmbH ile distribütörlük anlaşması yaptı. Dünyanın önde gelen şirketlerinin ürettiği teknolojileri Türk sanayisine kazandıran Bilginoğlu Endüstri, 2001 yılında da Mitutoyo GmbH firmasının tüm ürün çeşitlerini kapsayan ‘Türkiye Ana Distribütörü’ konumuna yükseldi. Merkezi, temellerinin atıldığı İzmir’de bulunan Bilginoğlu Endüstri, İstanbul ve Bursa’da ofis ve showroomlarıyla hizmet veriyor. Bilginoğlu Endüstri depo, kalibrasyon ve teknik servis ihtiyaçları için İzmir Ulucak’ta kurduğu hizmet üssünü kullanıyor.