AK-PRES San. ve Tic. Ltd. Şti.

İLETİŞİM
+90 224 261 0900
bplas@bplas.com.tr
www.bplas.com.tr
DOSAB Orkide St No: 15 16369 Bursa-TÜRKİYE


Firma Sektörleri
plastik enjeksiyon kalıbı

ekstrüzyon kalıbı

şişirme kalıbı

termoform kalıbı
 
yüzey dekorasyonu (boyama)

B-Plas A.Ş.

Gökçen aile şirketinin bir parçası olan BPlas, 1987 yılında Celal Gökçen’in Genel Müdür olmasıyla kuruldu. Ana şirketi endüstriyel üretimde 150 yıllık deneyime sahiptir.

BPlas’ın ana odak noktası plastik enjeksiyon kalıplamadır. Şirketin emrinde toplam 40 – 5.000 ton kapama kuvvetine sahip 102 enjeksiyon makinesi bulunmaktadır.

BPlas’ın tasarım, geliştirme, mühendislik, plastik işleme teknolojileri (enjeksiyon, ekstrüzyon, şişirme, termoform, kalıp üretimi) ve yüzey dekorasyonu (boyama) alanlarındaki uzmanlığının yanı sıra kullandığı en son teknoloji sayesinde , IMD, kaplama), BPlas Türkiye’nin en büyük otomotiv parçaları tedarikçilerinden biridir. 

BPlas aynı zamanda kendi bünyesindeki Ar-Ge Merkezi’nde ve İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki Ar-Ge bölümünde ve yurt dışında çeşitli sektörler için yeni malzemeler, yeni teknolojiler konusunda araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmaktadır.

BPlas, inşaattan bitmiş ürüne kadar üretimin her aşamasını kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir. Bir Tam Hizmet Tedarikçisi (FSS) olarak 2 gramdan 64 kilograma kadar herhangi bir ağırlıktaki plastik bileşenleri üretebilmektedir.

Şirketin toplam enjeksiyon ve ekstrüzyon kapasitesi yıllık 65.000 tondur. Altı ayrı fabrikası ve 1.720 kişilik toplam işgücü ile yurt içi ve yurt dışında otomobil sektörüne yönelik ürünler üretmektedir.

Şirket, otomobil endüstrisinin yanı sıra elektrikli ev aletleri üreticilerine ve inşaat endüstrisine (ECOGROUP) da tedarik etmektedir.