İLETİŞİM

FİRMA SEKTÖRLERİ

B PLAS A. Ş.

HAKKINDA;

Bir aile şirketi olan Gökçen Grup bünyesindeki BPlas, 1987 yılında Celal Gökçen yönetiminde kurulmuştur. Firma temelleri, 150 yıllık bir sanayi üretimi deneyimine dayanmaktadır.

Ana faaliyet alanı plastik enjeksiyon olan BPlas, kapama gücü 40 ton ile 5.000 ton arasında 102 adet enjeksiyon makine parkına sahiptir.

Her zaman yeni teknolojiler kullanması, tasarım, geliştirme, mühendislik, plastik işleme teknolojileri (enjeksiyon, ekstrüzyon, şişirme, ısıl şekillendirme, kalıp üretimi) ve yüzey dekorasyon (boyama, IMD, kaplama) alanlarındaki kabiliyetleri ile BPlas firması, Türkiye’nin en önemli, büyük otomotiv parça tedarikçilerindendir.

BPlas aynı zamanda kendi bünyesindeki Ar-Ge merkezi ve İstanbul Teknik Üniversitesindeki Ar-Ge bölümü ile bazı yurtdışı çalışmalarıyla da yeni malzeme, yeni teknolojiler, farklı sektörler için araştırma ve geliştirme yapmaktadır.

Tasarımdan bitmiş ürüne kadar tüm aşamaları bünyesinde gerçekleştiren BPlas, 2 g’dan 64.000 g’a kadar ağırlıktaki plastik parçaları Full Service Supplier (FSS) olarak müşterilerine sunmaktadır.

BPlas firmasının plastik enjeksiyon ve ekstrüzyon kapasitesi toplam yıllık 65.000 tondur. Şirketimiz, altı ayrı tesisteki 1.720 çalışanı ile birlikte yerli ve yabancı otomotiv sanayiye yönelik olarak üretim yapmaktadır.

BPlas, otomotiv sektörüne olduğu kadar, elektrikli ev aletleri, yapı-inşaat sektörleri için de hem dekorasyona, hem de verimliliği arttırmaya yönelik işlevsel ürünler üretmektedir (ECOGROUP).