Tel: +90 224 261 58 92 | Fax: +90 224 261 58 93 | Email: [email protected]Tamamlanan Projeler

UKUB ve BEBKA İŞBİRLİĞİ PROJE İLE TAÇLANDI


UKUB’un hazırladığı “Otomotiv Kalıpçılık Sanayi İçin Ar-Ge Mühendisi Yetiştirilmesi Eğitimi Projesi” başarı ile tamamlandı.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), 2011 Yılı Teknik Destek Programı’nı somut projelerle hayata geçirdi. Programla hedeflenen, kâr amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların, bölgesel kalkınma için önem taşıyan çalışmalarında eksikliğini duydukları teknik alanlara yönelik eğitim desteği sağlamaktı. Bu kapsamda Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) olarak OTOMOTİV KALIPÇILIK SANAYİ İÇİN AR-GE MÜHENDİSİ YETİŞTİRİLMESİ adlı bir eğitim projesi hazırlanarak BEBKA’ya sunduk. Hazırlanan proje BEBKA tarafından kabul edildi ve bu proje kapsamında 5 Aralık 2011 ile 9 Aralık 2011 tarihleri arasında 2 farklı gruba aşağıdaki eğitimler ücretsiz olarak verildi. Her iki eğitime 14 farklı firmadan 28 kursiyer katıldı.

 

 

 

 

 

 

Sac Kalıpçılığı Ar-Ge Mühendisi Yetiştirilmesi Programı:

 1. Temel Ar-Ge Eğitimi
 2. Dizayn FMEA Eğitimi
 3. Temel Seviye Sac Metal Kalıp Tasarımı Eğitimi
 4. Sac Kalıpçılığında Temel Seviye Isıl İşlem Bilgisi Eğitimi
 5. Sac Kalıpçılığında Temel Seviye Geometrik Toleranslandırma Eğitimi
 6. Sac Kalıpçılığında CAE Yazılımı Kullanımında Teknolojik Gelişmeler Eğitimi (Temel Seviye Autoform Eğitimi)

      

Plastik Enjeksiyon Kalıpçılığı Ar-Ge Mühendisi Yetiştirilmesi Programı:

 1. Temel Ar-Ge Eğitimi
 2. Dizayn FMEA Eğitimi
 3. Temel Seviye Plastik Enjeksiyon Kalıp Tasarımı Eğitimi
 4. Plastik Enjeksiyon Kalıpçılığında Temel Seviye Isıl İşlem Bilgisi Eğitimi
 5. Plastik Enjeksiyon Temel Seviye Geometrik Toleranslandırma Eğitimi
 6. Plastik Enjeksiyon CAE Yazılımı Kullanımında Teknolojik Gelişmeler Eğitimi (Temel Seviye Mold Flow Eğitimi)Bu eğitim projesi kapsamında katılımcılara ayrıca, Türkiye’nin gelişmiş ülkelerle rekabet edebilmesi ve ekonomik olarak tam bağımsız bir ülke olabilmesinin yolunun AR-GE’den geçtiği anlatıldı. UKUB tarafından hayata geçirilen bu proje arcılığıyla ülkemizin sadece tüketen değil aynı zamanda üreten bir topluma dönüşmesi ve bu sayede farklılaşabilmesi hedefiyle AR-GE’ye dayalı tasarım ve üretim yapılması için örnek bir eğitim projesi somutlaşmış oldu. 

Talep edilen teknik destek kapsamında KOBİ’lerin AR-GE bölümlerinde istihdam edilecek personele; sac parça üretmek ve/veya plastik enjeksiyon proseslerini yönetmek ve yürütmek için araştırma yapma yeteneklerinin kazandırılması amaçlanmıştır. Bunun yanı sıra tasarım aşamalarında yeni ürün veya yöntem araştırmalarını yapabilme becerilerinin kazandırılması ve mevcut ürünlerde iyileştirme çalışmalarını yapabilmelerinin sağlanması için ihtiyaç duyulan bilgi birikiminin artırılması da hedeflenmiştir. Birliğimiz, bu ve benzer projeler ile AR-GE kapsamında hayata geçireceği faaliyetlerde ihtiyaç duyulan personele ait nitelik seviyesini artırmayı arzu etmektedir. Gerçekleşen bu projeyle de UKUB üyelerinin niteliklerinin artırılmasına katkı sağlanmıştır.
Haberdar Olun!

E-Posta adresinizi brakarak, bültenlerimizi e-posta olarak alabilirsiniz.


LİNKLER

İLETİŞİM

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği
Alaaddin Bey Mah.
Pazar Cd. Sera Plaza 29/D/4
Nilüfer / BURSA

Tel: +90 224 261 58 92

Tel: +90 224 261 58 93

Email: [email protected]