İLETİŞİM

FİRMA SEKTÖRLERİ

SAĞLAM METAL A. Ş.

HAKKINDA;

 

1989 yılından itibaren sektörde adını duyurmaya başlayan Hakan KOÇAK Sağlam Metal’i kurdu ve geliştirdi.

1997 yılında Takım, kalıp ve makine parçalarının temel malzemeleri olan özel çelikler ve bakır alaşımlarına odaklandık ve onlarla devam ediyoruz.

2005 yılında Çayırova’da ithal ettiğimiz bakır alaşımlarının üretimine başladık.

2007 yılında Almanya’da kurulu 200 yıla yakın geçmişi olan takım çeliği şirketi Dörrenberg Edelstahl, Sağlam Metal’den hisse alarak ortak oldu. Ortağımız Almanya’nın köklü takım çelikleri üreticisi Dörrenberg Edelstahl, bu konuda 200 yıllık bir geçmişe sahip.

2015 yılında internet üzerinden ölçüsünde kesilmiş takım çeliği satışını başlatarak sektöre liderlik ettik.

2016 yılında Balıkesir’de ikinci bir fabrika daha kurarak, iç piyasadaki boşluğu dolduran ve ihracatta bizi coşturan Bronz ve Bakır alaşımları fabrikasını da açarak kapasitemizi artırdık.

2017 yılında ülkemizin 649. Ar-Ge merkezi olmaya hak kazandık. 

Geldiğimiz noktada 250 üzerinde çalışanı ve her türlü kalite güvence yeteneklerine sahip bir şirket olarak etrafımıza fayda sağlamaya devam ediyoruz. 

Ürünlerimiz
1 – Özel Çelikler

Takım çelikleri, martensitik paslanmaz çelikler, özel ıslah ve özel semente çeliklerinde 2.500 ton stok ile faaliyet gösteriyoruz. 

Satış mühendislerimiz müşterilerimiz ile bire bir görüşerek uygulama yerine göre malzeme ve ısıl işlem önerir. Takibini yapar. 

Bu malzemelerin kullanılamaz hale gelenlerini müşterilerimizden geri alır, geri dönüşüm bölümüzde yeniden değerlendirilmesini sağlarız. 

2 – Bronz ve Sert Bakırlar 

Bu özel alaşımları ISO 9100 kalite sistemine uygun özel prosesler kullanarak lama, yuvarlak veya boru şeklinde üretebiliriz. Ayrıca müşterilerimizin taleplerine uygun olarak döküm, dövme, ısıl işlem ve teknik resme göre talaşlı imalat yapabiliriz. 

BOLOKUR Teknik Yayıncılık şirketi ile hem kendi yazarlarımız tarafından yazılmış eserleri hem de uluslararası çapta ün kazanmış Tabellenbuch Metall  (Tablo Kitabı) gibi teknik eserleri yayınlıyoruz. Kitaplarımız mühendislik fakültelerinde ders kitabı, işletmelerde referans eserler olarak kullanılmaktadır.  

Malzeme gruplarını anlatmak ve kalite-maliyet-verim kriterlerine uygun olarak doğru malzeme seçiminin nasıl yapılabileceğini göstermek için şirketler ve eğitim kurumlarında seminerler düzenlemekteyiz.

Üretim yaparken çevreyi korumaya da önem veririz. Ürettiğimiz bakır alaşımlarının ve ithalatını yaptığımız tüm çeliklerin geri dönüşümünü sağlamak için bunu takip eden bir bölüm kurduk ve emisyonlarımızın en aza indirilmesini sağladık.

Her Adımda Kalite

Kaliteli ürünler sunabilmek için kalite standartlarına uyulması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle tüm üretim süreçlerimizde uluslararası kalite standartlarını uyguluyoruz. Sağlam Metal AS 9100 REV D, ISO 9001:2015, ISO 27001:2013, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018, ISO 10002:2014 sertifikalıdır.