İLETİŞİM

FİRMA SEKTÖRLERİ

MEHMET KEMAL COŞKUNÖZ END. MES. LİSESİ

HAKKINDA;

Eğitim ve öğretime çok büyük değer veren ve bu konuda daima öncülük etmekten kaçınmayan, “Bir işi yapıyorsam en iyisi olmalıyım.” sözüyle bizlerin eğitim anlayışını şekillendiren Bursalı Sanayici ve İşadamı Sn.Mehmet Kemal COŞKUNÖZ, 1993 yılında Bursa – Nilüfer ilçesi İhsaniye Mahallesinde, 9.047 m2 kapalı alan ve 11.093 m2 açık alan olmak üzere 20.140 m2’lik alana Anadolu Teknik Lisesi inşaatını başlatmışlardır.

Mehmet Kemal Coşkunöz Anadolu Teknik Lisesi 1997-1998 Eğitim- Öğretim yılında 96 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlamıştır. İlk mezunlarını 2001 yılında vermiştir. 2002 – 2003 Eğitim-Öğretim yılında Endüstri Meslek Lisesi Elektronik Teknolojisi ve HidrolikPnomatik Teknolojileri bölümlerinde 80 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlamıştır.İlk mezunlarını 2005 yılında vermiştir.

Günümüzde Elektrik Elektronik Teknolojileri, Makine Teknolojileri, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri  ve Bilişim Teknolojileri Alanı öğrencileri ile eğitim ve öğretime devam etmektedir.

Mevcutlarının dışında ve günün şartlarına uygun bir mimari proje uygulaması ile 17 derslik, 9 laboratuvardan teşekkül eden 1000 öğrenci kapasiteli, Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Makine Teknolojileri ve Biyomedikal Cihaz Teknolojileri alanlarını bünyesinde bulunduran sosyal ve spor kompleksleri ile çağdaş, teknolojik gelişmeleri takip edebilecek özelliktedir.

Okulumzda Normal Eğitim Karma olarak verilmektedir. Okulumuzda pansiyon bulunmamaktadır. Okulumuza ulaşım hem metro hem de otobüslerle mümkün olduğundan öğrencilerimiz ayrıca servis ihtiyacı duymamaktadır.

1997 yılında Erhan YÜCE okulumuza kurucu müdür olarak atanmış,emekli olduğu 2008 yılına kadar bu görevini aralıksız sürdürmüştür. 2008-2012 yılları arasında İbrahim TÜNAYDIN müdür olarak okulumuzda görev yapmış,Haziran 2012 tarihinden itibaren Zafer DEDE Okul Müdürlüğü görevini devralmış, halen de bu görevini sürdürmektedir.