Tel: +90 224 261 58 92 | Fax: +90 224 261 58 93 | Email: [email protected]HABER DETAY

Sac Kalıpçılık Eğitimi Sertifika Programı Tamamlandı

03.11.2018


Sac kalıpçıları sertifikalarını aldı.

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) tarafından üye firmaların çalışanlarına yönelik düzenlenen “Sac Kalıpçılık Eğitimi Sertifika Programı” tamamlandı.

UKUB tarafından düzenlenen ve 14 katılımcıya sertifikalarının verildiği törene UKUB Başkanı Şamil Özoğul, yönetim kurulu üyeleri ve eğitimciler katıldı. Törende konuşan UKUB Yönetim Kurulu Üyesi Burak Gürler, mesleki ve teknik eğitimin önemine vurgu yaptı. Türkiye ekonomisinin küresel pazarda rekabet edebilmesi için nitelikli insan kaynağına ihtiyacı olduğuna işaret eden Gürler, birlik olarak eğitim çalışmalarına önem verdiklerini kaydetti.

Kalıpçılık sektörünün katma değeri yüksek olan ve nitelikli personele ihtiyaç duyan bir sektör olduğuna dikkat çeken Burak Gürler, bu sorunun çözümüne yönelik, Coşkunöz Endüstri Meslek Lisesi ve Coşkunöz Eğitim Vakfı ile birlikte temel kalıpçılık meslek eğitiminin verilmesi üzerine ortak bir proje geliştirdiklerini aktardı. İlk adımın sac kalıpçılığı alanında atıldığını ve uyarlanabilir bir program oluşturulduğunu ifade eden Gürler, eğitimlerin kalıpçılık bünyesindeki diğer alanlarda da devam ettirileceğini duyurdu.
Haberdar Olun!

E-Posta adresinizi brakarak, bültenlerimizi e-posta olarak alabilirsiniz.


LİNKLER

İLETİŞİM

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği
Alaaddin Bey Mah.
Pazar Cd. Sera Plaza 29/D/4
Nilüfer / BURSA

Tel: +90 224 261 58 92

Tel: +90 224 261 58 93

Email: [email protected]