İLETİŞİM

FİRMA SEKTÖRLERİ

FARPLAS A. Ş.

HAKKINDA;

YEDEK PARÇA SATIŞINDAN KÜRESEL BAŞARIYA

1968 yılında Farplas kurulduğundan beri çok şey oldu: Yedek parça satışı bir aile işi olarak başladı ve altı yıl içerisinde, imalat, operasyon süreçlerine dahil edildi. Bugün, iki kurucudan birisi olan Yunus Büyükkuşoğlu, geriye baktığında Farplas’ın başarı öyküsünde tesadüfün hiç yeri olmadığını belirtiyor. “Hayallerimin ve gerçekçi iş hedeflerimin arasında sürekli devam eden ve üstesinden gelmem gereken bir zorluktu benim için. Fakat bir şekilde, uzun bir süre iş hayatında var olacağıma inancım tamdı. Planım sağlamdı.”

Hayallerin ötesinde bir yatırım olabilmek…

50. yılımızı, 2018 yılında kutladık. O 50 yılın nasıl o kadar hızlı geçtiğine hala inanamıyorum. Eğer, gençliğimde bana bir gün en büyük ve en güvenilir otomotiv yedek parçası satan şirkete sahip olma hayalimin olup olmadığını sormuş olsaydınız, cevabım “Evet” olurdu. Gördüğünüz gibi, amaçlarıma ve hayallerime ulaşmak için her zaman çok çabaladım. Hayat boyu amacım ise sürekli daha ilerisini hedeflediğim hayallerime ulaşmak oldu.

Zaman içerisinde, hayallerimi ve hedeflerimi benim hissettiğim tutku ile paylaşan insanları bir araya getirmeyi başardım. Gelecek nesillere aktarmak için benimsedikleri bu kültürün sorumluluğunu ve yetkisini o insanlara devredebildim. Gücü, mutluluğu ve başarıyı paylaştık biz ve hep birlikte paylaşım ve girişimcilik felsefesine sahip olan bir şirket yarattık. Biz, takım olarak, birçok Türk şirketi için müşterek bir hayali gerçeğe dönüştürerek muazzam bir başarı yakalamış olduk.

Fark Holding, bir aile şirketi olmanın ruhu ile kurumsal felsefeyi birleştirebilmiş birkaç şirketten birisidir. 50 yıllık tecrübesi, yatırımcı ruhu, küresel anlayışı, müşteri odaklı oluşu ve “önce insan” yaklaşımı ile sektördeki hak ettiği lider konumunu sürdürüyor. Amacımız, hep birlikte yaratmış olduğumuz “Türkiye mobilite ekosistemi içerisinde liderliğini koruyan, yenilikçi ve küresel şirket olma” hedefimizi devam ettirmek, motivasyonumuzu canlı tutmak ve çoktan sahip olduğumuz teknoloji, yenilik ve dijitalizasyon yetkinliklerimizin üzerine daha fazlasını eklemektir. Benim bu konuda Farplas ailesine olan güvenim tam.

Amacım, her zaman ülkesine ve kuruluşuna minnettar olan bir kültür yaratmak oldu. Bundan dolayı, esas değerleri olan insanlık ve saygınlık çerçevesinde çalışanlarına ve hissedarlarına katma değer yaratmaya devam ediyor. Bu kültürün var olmaya devam ettiğini görmekten gurur duyuyorum. Sadece çalışma alanımda değil, aynı zamanda hayırseverlik adına, eğitim ve özellikle sanat alanlarında projeler yaparak ülkeme karşı sosyal sorumluluğumu yerine getirmek her zaman en önemli hedef olmuştur ve olacaktır. Şirketimin ve çocuklarımın, bu değer yaratma anlayışıma bağlı kalacaklarına dair güvenim tam.

Beraber çalıştığım insanlarla her şeyi paylaştım, size de aynısını yapmanızı tavsiye ediyorum.

Bir gün, beraber yazdığımız bu hikâyeden sizler de benim kadar gurur duyacaksınız.