Tel: +90 224 261 58 92 | Fax: +90 224 261 58 93 | Email: [email protected]


BAŞKANIN MESAJI

Değerli Yol Arkadaşlarımız ve Üyelerimiz,

Bir yılı aşkın zamandır Pandemi nedeni ile ertelenen Seçimli Genel Kurulumuzu 2 Nisan 2021 itibari ile gerçekleştirdik. 10. Dönem olarak bizlere emanet edilen bu önemli görevi başta siz değerli dostlarımızın desteği ile en iyi şekilde yerine getirmek için çalışacağımızı öncelikle ifade etmek isterim.

2002 yılından bu yana başta kurucu başkanımız Sayın Fahrettin GÜLENER ile son başkanımız Sayın Şamil ÖZOĞUL olmak üzere bu süreçte emeği geçen tüm kıymetli başkanlarımıza ve yönetimde görev almış üyelerimize teşekkür ve şükranlarımızı şahsım ve yönetim kurulu adına iletmek isterim. UKUB…Türkiye’nin Kalıphanesi sloganımız ile yola çıktığımız yeni dönemimizde, birleştirici güç özelliğimiz ile tüm sektör mensubu paydaşlarımızla birlikte yerli ve milli hedefler doğrultusunda önemli çalışmalar içerisinde olacağız.

Kalıpçılığın ruhu olan takım çalışması ilkemiz ile teşekkül etmiş olduğumuz yeni yönetim kurulumuzda mesleğimiz ile alakalı tüm sektörlerden arkadaşlarımızı dâhil ettik. Bu vesile ile çok daha etkin bir şekilde aksiyon alarak, hedeflerimizi yerine getirmek için çalışmalar yapacağız. Şahsım adına 25 yılı aşkın zamandır içerisinde severek bulunduğum, ekmeğimizi alın terimizle kazandığımız kalıpçılık sektörümüze hizmet etmek her şeyden önce milli bir borç olup, yönetimde yer alan genç ve dinamik arkadaşlarımızla aynı düşünce ile çalışıp, görevimizi bizden sonraki yönetime gelecek olan emin ellere teslim etmek için çalışacağız.

Önümüzdeki günlerde sizlere yeni yol haritamız hakkında daha detaylı bilgilendirmeler yapacak olup, son dönemde hayatımıza daha etkin biçimde giren ve bir bakıma da benimsenmeye başlanan sanal toplantılar ile çeşitli platformlarda sizler ile daha sık buluşacağımızı öncelikli olarak duyurmak isterim. İnşallah pandemi etkilerinin olmadığı fiziki ortamlarda sizler ile beraber olmak en büyük arzumuzdur.

Değerli üyelerimiz,

2 Nisan’daki Genel Kurulumuzda kısaca ilk duyurusunu yapıp, müjdesini vermiş olduğumuz ve sektörümüz için çok büyük önem arz eden 2023 strateji belgesine yerli kalıpçılığımızın dâhil edilmesi konusunda sizleri kısaca bilgilendirmek isterim.

2019 yılından beri yoğun emek ve mesai harcamış olduğumuz, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız himayesinde gerçekleştirilen Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesinde Yatırımı Öncelikli Olarak Destelenecek Ürünler listesine;

848041 GTIP kodu ile Metaller/metal karbürler için enjeksiyon / basınçlı döküm kalıpları ve 848071 GTIP kodu ile başlayan Kauçuk / plastik maddeler için enjeksiyon / basınçlı döküm kalıpları 2023 Strateji Belgesi kapsamında dahil edilmiştir.

Eylül / Ekim 2021 de çağrı yapılacak olup www.hamle.gov.tr den ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. İlerleyen günlerde siz değerli üyelerimize konu hakkında çok daha detaylı bilgilendirmeler yapılacaktır.

İlgili süreç içerisinde bizlere desteklerini esirgemeyen, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa VARANK ile Bakan Yardımcılarımız Sayın Hasan BÜYÜKDEDE ve Sayın Fatih KACIR beye, T.C. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcımız Sayın Nureddin NEBATİ beye, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Hakan ERTEN beye, ITO başkanımız Sayın Şekib AVDAGİÇ ile 68. Plastik ve Kauçuk başkanımız Sayın Metin GÜLER beye, PAGEV Başkanımız Sayın Yavuz EROĞLU beye ve SAHA İstanbul Başkanımız Sayın Haluk BAYRAKTAR ile Genel Sekreterimiz Sayın İlhami KELEŞ beye değerli destekleri için çok teşekkür ederiz.

Yeni dönemde, yeni ve güzel haberler ile sizlerle tekrar beraber olmak dileği ile,
En içten sevgi ve saygılarımla,

Şahan EÇİN
UKUB Yönetim Kurulu BaşkanıHaberdar Olun!

E-Posta adresinizi brakarak, bültenlerimizi e-posta olarak alabilirsiniz.


LİNKLER

İLETİŞİM

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği
Alaaddin Bey Mah.
Pazar Cd. Sera Plaza 29/D/4
Nilüfer / BURSA

Tel: +90 224 261 58 92

Tel: +90 224 261 58 93

Email: [email protected]